2017-12-02 ・

Czy polskie firmy są mobilne? (RAPORT)

W połowie listopada 2017 roku przeanalizowaliśmy pod kątem mobilności serwisy internetowe 100 największych polskich firm. Wnioski opisaliśmy w krótkim raporcie.

Według danych zebranych przez StatCounter, w listopadzie 2017 roku ponad połowa globalnego ruchu w internecie została wygenerowana przez urządzenia mobilne. Te same statystyki dotyczące Polski są dużo wyższe. Ze smartfonów i tabletów pochodziło ponad 64% ruchu w sieci i co ważne, tendencja ta jest rosnąca.

Strony internetowe dużych polskich firm w większości są dostosowane do ekranów urządzeń mobilnych. Jednocześnie są zbyt wolne, a treści na nich publikowane mogą być niezrozumiałe dla przeciętnego odbiorcy.

Źle dostosowany pod kątem mobilności serwis może utrudnić użytkownikowi zdobycie informacji na temat działalności firmy, a w skrajnych sytuacjach w ogóle zniechęcić do oferowanych przez nią usług. Ma to szczególne znaczenie dla organizacji, które kierują ofertę do klientów indywidualnych. Mowa tu choćby o sklepach internetowych czy firmach usługowych

W raporcie znajdziesz nie tylko wyniki przeprowadzonego przez nas badania. O komentarz poprosiliśmy Kubę Kuleszę, Bartłomieja Witkowicza, Tomasza Piekota i Pawła Gontarka, którzy odpowiadają za różne aspekty tworzenia serwisów internetowych, w tym projektowanie user experience, wdrażanie, dostępność językową oraz pozycjonowanie.

Pobierz raport

Mobilność po polsku

2,8 MB, format PDF

Pobierz

Edisonda to ludzie

Wierzymy, że UX to coś więcej niż rysowanie makiet. Dlatego pomagamy zrozumieć potrzeby użytkowników i osadzamy je w kontekście biznesowym. Jesteśmy największym studiem User Experience w Polsce.

Poznaj nas

projekty szyte na miarę

Na co dzień badamy, tworzymy i rozwijamy cyfrowe produkty. W naszej pracy unikamy założeń - polegamy na wiedzy i zdobytym doświadczeniu.

Zobacz ofertę

Moje ING

Moje ING to jedna z pierwszych w Polsce, w pełni responsywna i spersonalizowana bankowość internetowa, nad którą pracowaliśmy wspólnie z zespołem Banku ING.

Poznaj projekt

By zobaczyć stronę
obróć urządzenie