Już po raz 7 organizujemy Projektosondę - program stażowy dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z UX. Twoim zadaniem jest rozwiązanie problemu, najczęściej przez przygotowanie koncepcji aplikacji lub serwisu internetowego. W tym roku naszym partnerem jest Fundacja DKMS. Zapoznaj się z problemem projektowym, zaproponuj jego rozwiązanie i dołącz do naszego zespołu!

Kontekst

Fundacja DKMS działa w Polsce od 2008 roku. Jej misją jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie, potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy dla Pacjenta jest bardzo niskie. Im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi. W ciągu 9 lat Fundacja zarejestrowała w Polsce ponad 1 200 000 potencjalnych Dawców i jest największą w Polsce bazą dawców komórek macierzystych.

Do bazy dawców można się zapisać na 2 sposoby – poprzez stronę internetową lub podczas organizowanych przez fundację Dni Dawcy Szpiku. Po przesłaniu materiału genetycznego do analizy, Dawca otrzymuje potwierdzenie rejestracji i spersonalizowaną kartę dawcy z indywidualnym numerem.

Następnie pozostaje czekanie na informacje o wstępnej zgodności z pacjentem. Taka informacja może nadejść w ciągu kilku tygodni, miesięcy lub lat od rejestracji, ale może nie nadejść także nigdy. W tym czasie komunikacja pomiędzy Fundacją, a znajdującymi się w bazie dawcami odbywa się za pomocą tradycyjnej korespondencji listowej, mailingów, sms-ów oraz social media.

Komunikacja zazwyczaj dotyczy aktualizacji danych kontaktowych oraz informacji na temat stanu swojego zdrowia, zachęcania Dawców do aktywnego uczestnictwa w działaniach Fundacji poprzez wolontariat oraz darowizy, a także propagowanie wiedzy na temat dawstwa szpiku.

Twoim zadaniem jest przeanalizowanie powyższego obszaru, zidentyfikowanie problemów i znalezienie na nie rozwiązania w formie dowolnego produktu cyfrowego.

Twoje zadanie

Krok 1

Dołącz do naszej grupy na Facebooku. Znajdziesz tam aktualne informacje na temat konkursu, dodatkowe materiały oraz wskazówki. Przy okazji możesz poznać innych uczestników Projektosondy.

Krok 2

Zapoznaj się z działalnością Fundacji (serwis internetowy, kanały social media). Jeśli masz jakieś pytania związane z wewnętrznymi procesami, procedurami i funkcjonowaniem DKMS, do 16 maja prześlij je na adres konkurs@edisonda.pl. 21 maja opublikujemy dokument z odpowiedziami na wszystkie przesłane pytania.

Krok 3

Wykorzystując narzędzia projektowe, takie jak persony, user journey lub Value Proposition Canvas dokonaj analizy opisanych procesów. Możesz też przeprowadzić kilka wywiadów z osobami zarejestrowanymi w bazie DKMS oraz z wolontariuszami Fundacji. Na pewno znajdziesz ich wśród swoich znajomych lub za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Krok 4

W dowolnym narzędziu przygotuj od 3 do 5 przykładowych ekranów narzędzia cyfrowego (na przykład: serwis internetowy, aplikacja mobilna, system, newsletter, landing page), które odpowiada na zdefiniowany przez Ciebie problem.

Krok 5

Opracowane materiały (wyniki analizy, makiety) przygotuj w formie prezentacji i zapisz w pliku pdf.

Krok 6

Na koniec nagraj krótki, maksymalnie 3-minutowy film, w którym odpowiesz na poniższe pytania:

Nie przejmuj się montażem filmu, nie o to w tym chodzi. Chcemy przede wszystkim poznać twój tok myślenia.

Dlaczego warto?

Do tej pory w konkursie można było wygrać drona, czytniki Kindle iPada lub smartwatcha. Jednak to, co przyciąga uczestników, to nie tylko elektroniczne gadżety, a możliwość odbycia stażu w naszym studiu.

Staż jest wakacyjny, trwa 2 miesiące i co ważne jest płatny. Uczestnik pod okiem mentora pracuje nad realnymi projektami – spotyka się z klientami, bierze udział w warsztatach i obserwuje badania. Podczas stażu uczymy, jak skutecznie projektować i rozmawiać o swojej pracy.

W taki sposób kształcimy młodych projektantów. Jakie są tego efekty? Z wszystkimi laureatami Projektosondy, którzy ukończyli staż rozpoczęliśmy stałą współpracę. Zdecydowana większość wciąż jest na naszym pokładzie.

Poznaj laureatów

Katarzyna Janota

Projektantka UX

Wzięłam udział w Projektosondzie, bo chciałam uzbroić się w nowe doświadczenia i metody, które pomogą mi poszerzyć mój warsztat. Dzisiaj, kiedy mam już przyjemność należeć do zespołu EDISONDY, każdego dnia uczę się czegoś nowego i wiem, że mam u boku zgraną ekipę specjalistek i specjalistów, którym niestraszny żaden projektowy problem.

Anna Sołtys

Badaczka UX

Udział w konkursie pozwolił mi się przemóc w kwestii dzwonienia do obcych ludzi i załatwiania w ten sposób różnych spraw. Okazało się to dużo mniej straszne niż myślałam. Wartością na pewno była możliwość przejścia przez cały proces projektowy – analizę potrzeb, badania, interpretację wyników i finalny projekt funkcjonalny.

Piotr Dziadowicz

Projektant UX

O UX przeczytałem po raz pierwszy na początku studiów i zrozumiałem, że to tym powinienem się zajmować. Nie miałem pojęcia od czego zacząć. Później przeczytałem o Projektosondzie. Wziąłem udział w edycji organizowanej wspólnie ze Szlachetną Paczką. Dziś projektuję interfejsy i współpracuję między innymi z ING Bankiem Śląskim.

Rozkład Jazdy

10 maja
10 maja

Dołącz do grupy na Facebooku i weź udział w Projektosondzie

16 maja
16 maja

Do tego dnia czekamy na twoje pytania do pracowników Fundacji DKMS

21 maja
21 maja

Opublikujemy odpowiedzi na wszystkie zadane pytania. Znajdziesz je na grupie oraz w swojej skrzynce

11 czerwca
11 czerwca

Na twoją propozycję rozwiązania zadania konkursowego czekamy do godziny 9:00. Wszystkie materiały (prezentację oraz link do filmu) prześlij na adres konkurs@edisonda.pl Jeśli w międzyczasie pojawią się jakieś pytania, śmiało – skontaktuj się z nami

20 czerwca
20 czerwca

Ogłosimy listę finalistów (co najmniej 3 osoby), którzy przejdą do kolejnego etapu

29 czerwca
29 czerwca

Dzień otwarty w EDISONDZIE. W pierwszej połowie dnia finaliści zaprezentują swoje pomysły przed Jury. W drugiej wezmą udział w warsztacie projektowym razem z przedstawicielami DKMS. Termin spotkania może ulec zmianie (chodzą słuchy o odbywającej się w tym czasie sesji egzaminacyjnej)

29 czerwca
29 czerwca

Pod koniec dnia, ogłosimy zwycięzcę Projektosondy 2018

Przygotuj

Prezentację w formacie PDF Link do filmu z opisem procesu

Podaj dane

Imię i nazwisko Numer telefonu

Regulamin konkursu

Pobierz plik

By zobaczyć stronę
obróć urządzenie