Już po raz 8 organizujemy Projektosondę - konkurs stażowy dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z UX. Twoim zadaniem jest rozwiązanie pewnego problemu poprzez przygotowanie koncepcji aplikacji, serwisu internetowego lub innego rozwiązania cyfrowego. Wkrótce zdradzimy z jaką organizacją w tym roku pracujemy i ogłosimy treść zadania.

Dlaczego warto?

Do tej pory w konkursie można było wygrać drona, czytniki Kindle iPada lub smartwatcha. Jednak to, co przyciąga uczestników, to nie tylko elektroniczne gadżety, a możliwość odbycia stażu w naszym studiu.

Staż jest wakacyjny, trwa 2 miesiące i co ważne jest płatny. Uczestnik pod okiem mentora pracuje nad realnymi projektami – spotyka się z klientami, bierze udział w warsztatach i obserwuje badania. Podczas stażu uczymy, jak skutecznie projektować i rozmawiać o swojej pracy.

W taki sposób kształcimy młodych projektantów. Jakie są tego efekty? Z wszystkimi laureatami Projektosondy, którzy ukończyli staż rozpoczęliśmy stałą współpracę. Zdecydowana większość wciąż jest na naszym pokładzie.

Poznaj laureatów

Katarzyna Janota

UX Designer

Wzięłam udział w Projektosondzie, bo chciałam uzbroić się w nowe doświadczenia i metody, które pomogą mi poszerzyć mój warsztat. Dzisiaj, kiedy mam już przyjemność należeć do zespołu EDISONDY, każdego dnia uczę się czegoś nowego i wiem, że mam u boku zgraną ekipę specjalistek i specjalistów, którym niestraszny żaden projektowy problem.

Anna Sołtys

Badaczka UX

Udział w konkursie pozwolił mi się przemóc w kwestii dzwonienia do obcych ludzi i załatwiania w ten sposób różnych spraw. Okazało się to dużo mniej straszne niż myślałam. Wartością na pewno była możliwość przejścia przez cały proces projektowy – analizę potrzeb, badania, interpretację wyników i finalny projekt funkcjonalny.

Piotr Dziadowicz

UX Designer

O UX przeczytałem po raz pierwszy na początku studiów i zrozumiałem, że to tym powinienem się zajmować. Nie miałem pojęcia od czego zacząć. Później przeczytałem o Projektosondzie. Wziąłem udział w edycji organizowanej wspólnie ze Szlachetną Paczką. Dziś projektuję interfejsy i współpracuję między innymi z ING Bankiem Śląskim.

Katarzyna Spytkowska

UX Designer

Udział w Projektosondzie jest fantastyczną przygodą! Wymagającą, ale bogatą w doświadczenia i pozwalającą mierzalnie przetestować posiadany warsztat. Jeśli nie możliwość rozpoczęcia dalszej przygody z EDISONDĄ, to świetny case do portfolio. Obie opcje są kuszące, prawda? Dla mnie to wciąż jedna z lepszych decyzji zawodowych.

Rozkład Jazdy

6 maja
6 maja

Dołącz do grupy na Facebooku i weź udział w Projektosondzie

16 maja
16 maja

Do tego dnia czekamy na twoje pytania do pracowników organizacji

27 maja
27 maja

Opublikujemy odpowiedzi na wszystkie zadane pytania. Znajdziesz je na grupie oraz w swojej skrzynce

16 czerwca
16 czerwca

Na twoją propozycję rozwiązania zadania konkursowego czekamy do godziny 9:00. Wszystkie materiały (prezentację oraz link do filmu) prześlij na adres konkurs@edisonda.pl. Jeśli w międzyczasie pojawią się jakieś pytania, śmiało – skontaktuj się z nami

28 czerwca
28 czerwca

Ogłosimy listę finalistów (co najmniej 3 osoby), którzy przejdą do kolejnego etapu

5 lipca
5 lipca

Dzień otwarty w EDISONDZIE. W pierwszej połowie dnia finaliści zaprezentują swoje pomysły przed Jury. W drugiej wezmą udział w warsztacie projektowym razem z przedstawicielami organizacji. Termin spotkania może ulec zmianie (chodzą słuchy o odbywającej się w tym czasie sesji egzaminacyjnej)

5 lipca
5 lipca

Pod koniec dnia, ogłosimy zwycięzcę Projektosondy 2019

Poprzednie edycje

By zobaczyć stronę
obróć urządzenie