2020-04-01

Praca zdalna – jak utrzymać wartościowe relacje?

Grzegorz Żarnowski
Grzegorz
Żarnowski

Ostatnio podglądam zespoły, które porozumiewają się zdalnie od zawsze i zaskakuje mnie jak sprawnie można się komunikować w ten sposób. Dziś dzielę się kilkoma spostrzeżeniami, aby odpowiedzieć na pytanie - jak łączyć rozproszone zespoły aby utrzymać wartościowe relacje?

16 osobowy zespół Simona Sineka (tego od Start with Why) pracuje zdalnie od ponad 10 lat. Każdy tydzień zaczynają od tzw. Huddle – odpowiednika rozmowy przy porannej kawie lub yerba mate, który jest chyba nawet bardziej treściwy niż wymiana zdań w kuchni.

Czym jest i jak działa Huddle?

Praca zdalna po ludzku – human touch

Często powtarzamy, że to co projektujemy i zmieniamy w świecie cyfrowym na co dzień, jest dla ludzi, a nie dla użytkowników. Jeśli zapominamy o relacjach, uśmiechu i wspólnej rozmowie, możemy sprowadzić człowieka do zielonej kropki statusu na komunikatorze. Warto pamiętać, że zielona kropka statusu nie powie nam, że ktoś się martwi czy czuje się osamotniony. Nawet najbardziej uśmiechnięte emotikony nie wyrażą pasji, zaangażowania ani wspólnoty grupy. Dziękujmy sobie, doceniajmy się jak ludzie – uśmiechem.

Chcesz podzielić się z nami swoimi wyzwaniami dotyczącymi pracy zdalnej? Porozmawiajmy! 

Udostępnij

Edisonda to ludzie

Wierzymy, że UX to coś więcej niż rysowanie makiet. Dlatego pomagamy zrozumieć potrzeby użytkowników i osadzamy je w kontekście biznesowym. Jesteśmy największym studiem User Experience w Polsce.

projekty szyte na miarę

Na co dzień badamy, tworzymy i rozwijamy cyfrowe produkty. W naszej pracy unikamy założeń - polegamy na wiedzy i zdobytym doświadczeniu.

By zobaczyć stronę
obróć urządzenie

Korzystamy z cookies. Dowiedz się wiecej