2020-10-20

W ile kliknięć? Jak szybko założysz konto maklerskie online? (mini RAPORT)

Piotr Modrzewski
Piotr
Modrzewski

Obserwując zainteresowanie rachunkami i narzędziami maklerskimi w Polsce postanowiliśmy sprawdzić, czy banki, biura i domy maklerskie są przygotowane na przyjęcie tej nowej fali klientów. Okazuje się, że coraz rzadziej pierwszym wyborem, gdy zakładamy konto maklerskie online jest bank, w którym mamy już rachunek.

Ze względu na koszty transakcji giełdowych wielu klientów szuka alternatywnych kont u konkurencji. Powstaje więc pytanie, gdzie możemy takie konto otworzyć najszybciej. Mając na uwadze przede wszystkim dostępność i elastyczność w zakładaniu rachunku, testem objęliśmy 10 największych podmiotów na rynku inwestycyjnym w Polsce, u których otworzymy konto w pełni online:

Testem nie zostały objęte banki, w których, aby założyć konto maklerskie, należy najpierw założyć konto indywidualne.

Nasza analiza jest bardzo podstawowa i nie pokazuje pełnego obrazu cyfrowej rzeczywistości, nie można jej więc nazwać audytem. Z drugiej strony daje możliwość wyciągnięcia pewnych wniosków, które mogą pomóc w optymalizacji ścieżek. Pobierz raport!

Raport

W ile kliknięć? Jak szybko założysz konto maklerskie online

4 MB, format PDF

Sprawdź też inne nasze mini raporty z tej serii:

W ile kliknięć? Jak szybko kupisz ubezpieczenie online?

W ile kliknięć? Jak szybko zarejestrujesz się na wizytę online?

 

 

Udostępnij

Edisonda to ludzie

Wierzymy, że UX to coś więcej niż rysowanie makiet. Dlatego pomagamy zrozumieć potrzeby użytkowników i osadzamy je w kontekście biznesowym. Jesteśmy największym studiem User Experience w Polsce.

projekty szyte na miarę

Na co dzień badamy, tworzymy i rozwijamy cyfrowe produkty. W naszej pracy unikamy założeń - polegamy na wiedzy i zdobytym doświadczeniu.

By zobaczyć stronę
obróć urządzenie

Korzystamy z cookies. Dowiedz się wiecej