Administrada – Badanie serwisów urzędowych (RAPORT)

Czy polskie urzędy są przyjazne dla obywateli? Postanowiliśmy to sprawdzić. W 2014 roku zorganizowaliśmy Administradę - badanie serwisów urzędowych. Nasze wnioski i spostrzeżenia zamieściliśmy w krótkim raporcie.

Administrada bazuje na wieloletnim doświadczeniu projektantów i badaczy User Experience oraz specjalistów związanych z administracją publiczną. Przygotowany przez nas raport jest podsumowaniem obserwacji zebranych w trakcie projektu. Wnioski zostały przedstawione w formie dziesięciu zasad, którymi powinni kierować się twórcy urzędowych serwisów.

„10 zasad Administrady” odnosi się do konkretnych funkcjonalności urzędowych serwisów internetowych. Każdej zasadzie poświęciliśmy oddzielny rozdział. Znajdziesz w nim opinie ekspertów oraz liczne przykłady.

Rozdziały od 1– 5 dotyczą zasad związanych z użytecznością. Poruszamy w nich takie zagadnienia jak konstrukcja strony głównej, nawigacja serwisu czy narzędzia wyszukiwania. Rozdział 6 w całości poświęcony został tematyce dostępności, zwłaszcza jej technicznym aspektom. Część 7 związana jest z estetyką serwisu. Rozdział 8 dotyczy zasady przejrzystości językowej i znajdują się w nim porady dotyczące tworzenia treści. W rozdziale 9 opisaliśmy przykłady rozwiązań, które ułatwiają użytkownikom korzystanie ze strony. W ostatniej części znajdują się porady związane z badaniami użyteczności.

Pobierz raport

Użyteczność polskich urzędów

5,7 MB, format PDF

Pobierz

Edisonda to ludzie

Wierzymy, że UX to coś więcej niż rysowanie makiet. Dlatego pomagamy zrozumieć potrzeby użytkowników i osadzamy je w kontekście biznesowym. Jesteśmy największym studiem User Experience w Polsce.

Poznaj nas

projekty szyte na miarę

Na co dzień badamy, tworzymy i rozwijamy cyfrowe produkty. W naszej pracy unikamy założeń - polegamy na wiedzy i zdobytym doświadczeniu.

Zobacz ofertę

Moje ING

Moje ING to jedna z pierwszych w Polsce, w pełni responsywna i spersonalizowana bankowość internetowa, nad którą pracowaliśmy wspólnie z zespołem Banku ING.

Poznaj projekt

By zobaczyć stronę
obróć urządzenie