2018-04-24 ・ Maciej Płonka

Digital Workplace. Jak badać potrzeby pracowników?

Maciej Płonka

Wiele związanych z codzienną pracą procesów przechodzi obecnie cyfrową transformację. Pojęcie Digital Workplace zaczyna coraz mocniej być obecne w świadomości ekspertów HR. W tej publikacji znajdziesz kilka pomysłów, które ułatwią ci zrozumienie potrzeb pracowników w tym kontekście.

Nowe technologie coraz mocniej wpływają na nasze życie. Zmieniły nie tylko sposób spędzania przez nas wolnego czasu, ale również to, jak pracujemy. Na rynku znaleźć można liczne narzędzia wspierające pracowników, takie jak intranety, komunikatory, platformy szkoleniowe, chmurowe rozwiązania wspomagające obieg dokumentów lub systemy ułatwiające procedury kadrowe.

W naszej publikacji opisaliśmy, na co warto zwrócić uwagę podczas projektowania lub wdrażania wspomnianych narzędzi. Dowiesz się, czym jest user experience , jak wykorzystać proces User Centered Design oraz dlaczego metody projektowe mogą pomóc codziennej pracy.

Dlaczego analiza potrzeb pracowników jest tak istotna? Między innymi o tym pisze Maciej Płonka w naszej publikacji: „Pracując jako projektanci i badacze, często musimy mierzyć się z dość oczywistą, ale i trudną do zaakceptowania prawdą: gdy przystępujemy do nowego projektu, nie wiemy na jego temat zupełnie nic. Nasze wcześniejsze doświadczenie nie ma znaczenia. Nieważne, jak wiele projektów już wykonaliśmy. Każdy nowy projekt wymaga zmierzenia się z innymi wyzwaniami. W takiej sytuacji zawsze mogą pojawić się niespodzianki i nieprzewidziane okoliczności.”

Bezpłatny e-book dostępny jest do pobrania na naszej stronie internetowej. Wiedza w nim zawarta będzie przydatna wszystkim tym, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z badaniami user experience. W szczególności zaś ułatwi zrozumienie potrzeb pracowników w kontekście narzędzi cyfrowych. Jeśli interesujesz się tematyką Digital Workplace dołącz do naszej grupy na Facebooku. Zapraszamy też na jeden z meetupów dotyczących nowych technologii w świecie HR.

Pobierz e-book

Jak badać potrzeby pracowników?

3,6 MB, format PDF

Pobierz

ZAPROJEKTUJ SKUTECZNY INTRANET

Weź udział w szkoleniu i dowiedz się, jak zaprojektować skuteczny intranet.

Weź udział

DIGITAL WORKPLACE MEETUP

Spotkajmy się i porozmawiajmy o nowych technologiach w HR.

Spotkajmy się

Poznaj historię Tauronetu

Przeczytaj, jak zaprojektowaliśmy najlepszy intranet na świecie

Poznaj projekt

By zobaczyć stronę
obróć urządzenie